رضوان حکیم زاده‏، رییس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش اعلام کرد:

ادامه ثبت نام دانش آموزان بعد از تعطیلات کرونایی

رییس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش خبر داد دانش‌آموزانی که به هر دلیلی تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند بعد از تعطیلات کرونایی می‌توانند به مدارس مراجعه کنند.

به گزارش صدا و سیما، رییس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش خبر داد دانش‌آموزانی که به هر دلیلی تاکنون موفق به ثبت نام نشده اند بعد از تعطیلات کرونایی می‌توانند به مدارس مراجعه کنند.

رضوان حکیم زاده‏ افزود: ثبت نام دانش آموزان کلاس اولی در سامانه پادا و با حضور در مرکز سنجش آمادگی تحصیلی انجام خواهد شد و ثبت نام دانش آموزان پایه‌های هفتم و دهم را نیز طوری برنامه ریزی کرده ایم که با ارایه برگه‌های هدایت تحصیلی مشکل ثبت نام آن‌ها در سامانه برطرف شود.

وی تاکید کرد: ثبت نام دانش آموزان میان پایه توسط مدرسه انجام می‌شود و نیازی به حضور خانواده‌ها به مدرسه نیست و نگرانی از این جهت برای خانواده‌ها وجود ندارد.

حکیم زاده گفت: برای دانش آموزان مدارس نمونه دولتی که نتیجه آزمون ورودی خود را هنوز دریافت نکرده اند و همچنین دانش آموزانی که در امتحانات خرداد پذیرفته نشده اند و باید در شهریور دوباره امتحان دهند نیز سهمیه‌ای برای ثبت نام در مدارس در نظر گرفته ایم.

رییس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش افزود: بنا داریم که درصورت لزوم، زمان ثبت نام را در روز‌های هفته و همچنین ساعات کاری مدارس را افزایش دهیم تا ثبت نام همه دانش آموزان در شهریور به پایان برسد و دانش آموزی بدون مدرسه نماند.

حکیم زاده تاکید کرد: دانش آموزانی که در دو سال تحصیلی گذشته به دلیل شرایط کرونایی از حضور در مدرسه خودداری کرده اند و بازمانده از تحصیل محسوب می‌شوند نیز امسال می‌توانند ثبت نام کنند.

وی افزود: سال تحصیلی گذشته ۲۱۰ هزار دانش آموز در دوره ابتدایی و ۱۴۰ هزار دانش آموز در سایر دوره‌های تحصیلی از حضور در مدرسه و آموزش مجازی یا حضوری خودداری کردند که امسال این دانش آموزان نیز ثبت نام خواهند شد.

رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: ۲۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در طول تحصیلی گذشته شناسایی و برای ادامه تحصیل به مدرسه معرفی شدند.

حکیم زاده گفت: دریافت هرگونه وجه در زمان ثبت نام به غیر از هزینه بیمه و کتاب ممنوع است و مشارکت مالی اولیا در هزینه‌های مدرسه بعد از شروع سال تحصیلی خواهد بود.