ادامه محاکمه نتانیاهو بعد از ۳ ماه وقفه

محاکمه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در جریان پرونده‌های فساد از سه ماه پیش به تعویق افتاده بود، گفته می‌شود امروز (دوشنبه 22 شهریورماه) این جلسات از سر گرفته می‌شود.
به گزارش فارس، جلسه محاکمه نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در جریان پرونده‌های فساد مالی و اداری، امروز بعد از وقفه‌ای سه ماهه ادامه پیدا می‌کند.

در حالی که محاکمه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در جریان پرونده‌های فساد از سه ماه پیش به تعویق افتاده بود، گفته می‌شود امروز (دوشنبه ۲۲ شهریورماه) این جلسات از سر گرفته می‌شود.

 

روزنامه «جروزالم پست» در این‌باره گزارش داد: «محاکمه نتانیاهو به اتهامات ارتشاء، کلاهبرداری و سوءاستفاده از قدرت امروز بعد از وقفه‌ای سه ماهه از سر گرفته می‌شود. روند دادرسی [سه ماه پیش] در پی یافت شدن مدارک جدیدی از تلفن همراه مدیر عامل سابق نشریه واللا نیوز، به تعویق افتاده بود».

بر اساس این گزارش، البته نتانیاهو با ارفاق دادگاه قدس اشغالی، از حضور شخصی در این جلسه محاکمه معاف شده است. این در حالی است که در برنامه سه ماه قبل جلسه دادگاه، بر حضور فیزیکی وی در دادگاه تاکید شده بود.

 

«ایلان یشووآ» مدیرعامل سابق نشریه واللا نیوز به‌عنوان اولین شاهد در جلسه امروز رسیدگی به اتهام‌های نتانیاهو شهادت می‌دهد. او یکی از شهود مهم در پرونده موسوم به «پرونده ۴۰۰۰» است که در آن نتانیاهو به سوءاستفاده از قدرت برای بهبود چهره رسانه ای خود متهم شده است.

 

جروزالم پست درباره اهمیت این پرونده نوشت: «علی‌رغم تعویقی که در رسیدگی به این پرونده ایجاد شد، پرونده ۴۰۰۰ اما مهمترین دلیلی است که به کنار گذاشته‌شدن نتانیاهو از نخست‌وزیری و تشکیل کابینه ائتلافی بدون حضور وی منجر شد».

 

نتانیاهو آخرین بار در تاریخ شانزدهم فروردین در محکمه رسیدگی به پرونده‌های فساد خود حاضر شد تا این بار اظهارات شاهدان دعوت شده به دادگاه علیه خود را بشنود.

 

«لیات بن‌آری» معاون دادستان کل اسرائیل در توضیح اتهامات نتانیاهو با بیان اینکه وی در ارتشاء دست داشته گفته بود نتانیاهو از قدرت خود سوءاستفاده کرد تا در هماهنگی با خروجی‌های رسانه‌ای مرکزی، منافع شخصی‌اش را بهبود بخشد.

 

پیش از این نیز «گیدئون سعر» وزیر دادگستری گفته بود، وزارتخانه متبوع وی طرحی را برای جلوگیری از سپرده‌شدن مأموریت تشکیل کابینه به نامزدی که در دادگاه به هر جرمی متهم است، آماده کرده است.