افزایش ۲۸۴ هزار واحدی شاخص کل بورس امروز، ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ + جدول

شاخص کل بازار بورس امروز (یکشنبه، ۱۰ بهمن‌ماه) با ۲۵ هزار و ۵۷۹ واحد افزایش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۲۸۴ هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص کل بازار بورس امروز (یکشنبه، ۱۰ بهمن‌ماه) با ۲۵ هزار و ۵۷۹ واحد افزایش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۲۸۴ هزار واحدی قرار گرفت.

در معاملات امروز (یکشنبه) بیش از پنج میلیارد و ۶۳۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۹ هزار و ۵۳۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۲ هزار و ۶۱۹ واحد افزایش به ۳۲۷ هزار و ۷۵۵ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک ‌هزار و ۶۴۴ واحد رشد به ۲۰۵ هزار و ۷۰۹ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۲۳ هزار و ۴۳۵ واحد و شاخص بازار دوم، ۳۶ هزار و ۹۷۸ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۲ هزار و ۶۷۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۲ ‌هزار و ۵۰۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۹۷۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۷۹۸ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۴۴۸ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۷۹ واحد و نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۱۷ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، صنعت غذایی کورش (غکورش) با ۱۴۹ واحد، صنعتی بهشهر (غبشهر) با ۸۲ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۵۹ واحد، پدیده شیمی قرن (قرن) با ۴۲ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۳۵ واحد و سیمرغ (سیمرغ) با ۳۵ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، ایران خودرو (خودرو)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، سایپا (خساپا) و پتروشیمی نوری (نوری) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۳۲ میلیون و ۴۹۶ هزار برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۵۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس بیش از ۱۷۳ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۵۲۹ واحد ثابت ماند.

نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین صنعتی مینو (غصینو)، کلر پارس (کلر)، صنایع مادیران (مادیرا)، ریل پرداز نوآفرین (حآفرین) و صنعتی بهپاک (بهپاک) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.