بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از تولیدکنندگان؛

اقتصاد کشور را شرطی نکنید / با وجود حمایت زیاد از صنعت خودرو در کشور، کیفیت خودرو خوب نیست

دیدار و گفت‌وگوی جمعی از تولیدکنندگان کشور و مسئولین اقتصادی و صنعتی با رهبر انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.
رهبر انقلاب در دیدار جمعی از تولیدکنندگان کشور و مسئولین اقتصادی و صنعتی دو کار ویژه‌ تهیه نقشه راهبردی صنعت، مدیریت و هدایت متمرکز برای مسئولان اقتصادی کشور مشخص کردند.
 دیدار و گفت‌وگوی جمعی از تولیدکنندگان کشور و مسئولین اقتصادی و صنعتی با رهبر انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.
محورهای مهم بیانات رهبر انقلاب در دیدار با جمعی از تولیدکنندگان

دو کار ویژه‌ای که رهبر انقلاب برای مسئولان اقتصادی کشور مشخص کردند؛ تهیه نقشه راهبردی صنعت، مدیریت و هدایت متمرکز

یکی از مهمترین فوائد این جلسه این است که مسئولین کشور از زبان فعالان اقتصادی، مشکلات و موانع راه را بدون واسطه بشنوند‌.

دو کار اصلی بر عهده‌ی مسئولین است:

اول، مسئله‌ی ایجاد یک نقشه‌ی راهبردی برای مجموع صنعت کشور و به خصوص بعضی از صنایع؛

دوم، مدیریت متمرکز، مدیریت و هدایت.

من با دخالت مسئولین دولت و دستگاه‌های دولتی در فعالیتهای اقتصادی موافق نیستم، اما با هدایت، نظارت و کمکشان موافقم. این کار باید حتماً انجام بگیرد.

 

هدف دشمن از جنگ اقتصادی فروپاشی اقتصاد ایران بود/ اگر در این سال‌ها مسئولان دولتی همراهی بیشتری می‌کردند، وضعمان قطعاً بهتر بود

هدف دشمنان از این جنگ فروپاشی اقتصاد ایران بود، قصدشان این بود. حالا فروپاشی اقتصاد البته یک مقدمه بود، برای اینکه با نابودکردن اقتصاد ایران مردم را در مقابل نظام جمهوری اسلامی قرار بدهند و مقاصد سیاسی خباثت‌آمیز خودشان را از این طریق عمل کنند.

سنگر تولید و اقتصاد کشور بحمدالله زنده است، پابرجا است، آن لشکری که در مقابل دشمن ایستاد شما‌ها بودید، افسران این دفاع مقدس کارآفرینان و مدیران شایسته‌ی اقتصادی بودند، رزمندگانش هم کارگران بودند، کارگران، رزمندگان با اخلاص و با صفای این میدان بودند همه‌ی شما‌ها و همه‌ی فعالان اقتصادی در این افتخار شریکند، افتخار حفظ اقتصاد کشور.

به نظر من اگر در این سال‌ها مسئولان دولتی همراهی بیشتری میکردند، رعایت بیشتری میکردند ما افتخارات بیشتری بدست می‌آوردیم، وضعمان از اینی که امروز هست قطعاً بهتر بود.

 

آمارهای دهه ۹۰ اقتصاد خرسند کننده نیست/ همیشه تکرار میکنم که اقتصاد کشور را شرطی نکنید/ نمونه‌های موفق داریم که منتظر رفع تحریم نماندند

آمارهای دهه‌ی ۹۰ آمارهای اقتصادی حقاً و انصافاً خرسند کننده نیست. آمارهای اقتصاد کلان کشور خرسند کننده نیست. آمار مربوط به رشد تولید ناخالص داخلی، آمار مربوط به تشکیل سرمایه در کشور، آمار مربوط به تورم، آمار مربوط به رشد نقدینگی، خرسند کننده نیست. اینها حقایقی است که اگر میتوانستند مسئولین وضعیت را در این جهت این آمارها به شکل بهتری هدایت کنند یقیناً وضع کشور وضع اقتصاد کشور امروز خیلی بهتر بود.

بحمدالله نمونه‌های موفق داریم و بنگاه‌هایی که منتظر رفع تحریم نماندند. من همیشه تکرار میکنم که اقتصاد کشور و فعالیتهای اقتصادی کشور را شرطی نکنید متوقف بر فلان قضیه‌ای که در اختیار ما نیست نکنید. همّت خودمان را برای رفع نیاز خودمان را به کار ببندیم. و بحمدالله از این جهت ما ظرفیتهای بسیار خوبی داریم.

 

با وجود حمایت زیاد از صنعت خودرو در کشور، کیفیت خودرو خوب نیست/ مردم ناراضی‌اند و درست میگویند و حق با مردم است

ما در برخی از محصولات داخلی متأسفانه شاهد این هستیم که به کیفیت توجه نمیشود، این خیلی بد است، این همه حمایت در طول این سال‌ها از صنعت خودرو در کشور شده خب کیفیت خودرو خوب نیست، مردم ناراضی‌اند درست هم میگویند، حق با مردم است، یعنی به اعتراض مردم به جا است، این صنعت نتوانسته رضایت مشتری را جلب کند.