علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

الگوهای بازگشایی مدارس به زودی اعلام می شود

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت:الگوهای متفاوتی برای آموزش حضوری دانش‌آموزان در سطح کشور طراحی شده است که هفته آینده به مدیران مدارس اعلام خواهد شد.
به گزارش فارس، سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: الگوهای متفاوتی برای آموزش حضوری دانش‌آموزان در سطح کشور طراحی شده است که هفته آینده به مدیران مدارس اعلام خواهد شد.

علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به «طراحی و تدوین الگوی بازگشایی مدارس»، اظهار کرد: الگوهای متفاوتی برای آموزش حضوری دانش‌آموزان در سطح کشور طراحی شده است که هفته آینده به مدیران مدارس اعلام خواهد شد.

 

وی با اینکه اصول بازگشایی مدارس در هر منطقه، طراحی شده است که بزودی اعلام خواهد شد، گفت: در این الگوها، تصمیم نهایی در نحوه اجرا، بر عهده مدارس و شورای آموزش‌ و پرورش شهرستان‌ها خواهند بود.

کاظمی افزود: در بازگشایی حضوری مدارس، حفظ سلامت و ایمنی دانش‌آموزان و همکاران در اولویت آموزش و پرورش خواهد بود.

 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مهم‌ترین دغدغه و اولویت نظام تعلیم و تربیت بازگشایی مدارس است، اضافه کرد: ۲۷ شهریور از نسخه جدید «اپلیکیشن شاد» رونمایی خواهد شد.

 

وی افزود: «شاد» به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی داخلی، با بیشترین ظرفیت موجود، همچون سال پیش به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار خواهد گرفت و «مدرسه تلویزیونی ایران» علاوه بر نقش اصلی، نقش مکمل در برنامه‌های آموزشی داشته و از اول مهر شروع به کار خواهد کرد.

 

کاظمی گفت: آموزش حضوری و بازگشایی مدارس، به شکلی آرام، تدریجی و با رعایت ایمنی و سلامت دانش‌آموزان، در دستور کار وزارت آموزش و پرورش است تا دغدغه خانواده‌ها، فرهنگیان و مسؤولان در این باره کاهش یابد.