واکنش سفارت ایران به ادعاهای وزیر خارجه انگلیس؛

ایران احترام را با حرف و در عمل پاسخ می‌دهد؛ اما شأن ایران حفظ می شود

سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن در واکنش به اظهارات جهت‌دار وزیر امور خارجه انگلیس مبنی بر اینکه باب دیپلماسی درقبال ایران نیمه‌باز است تصریح کرد که این باب، بر اساس احترام متقابل تعریف می‌شود.

به گزارش تسنیم، سفارت کشورمان در انگلیس در پیامی توئیتری نوشته است: ایران احترام را با حرف و در عمل پاسخ می‌دهد، اما شان ایرانیان به هر قیمتی حفظ می‌شود.

در ادامه سفارت ایران با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی مشتری و فرمانبردار هیچ بازیگری در جهان نیست تاکید کرد که باب دیپلماسی بر اساس احترام متقابل و در شرایط برابر باز است.

پیشتر وزیر امور خارجه انگلیس در مصاحبه‌ای ادعا کرده بود که ایران با روی کار آمدن رییس جمهوری جدید این کشور بر سر دو راهی قرار دارد. یک مسیر ادامه اقداماتی نظیر «حمله به کشتیرانی در خاورمیانه»، «فعالیت‌های بی ثبات کننده از طریق نیروهای نیابتی» و «عدول از تعهدات برجامی» است که به ادعای او برای تهران هزینه‌بر خواهد بود.

مسیر دوم پنجره نیمه‌بازی است که راب ادعا کرد انگلیس (پس از خروج آمریکا از برجام) طی دو سال گذشته در حوزه دیپلماسی نشان داد و مسیر بهتری به سمت جلو است.

وزیر خارجه انگلیس با تکرار اتهام نقش ایران در حمله به یک کشتی صهیونیستی در دریای عمان و کشته شدن یک شهروند انگلیسی در این حادثه ادعا کرد که جمهوری اسلامی را پاسخگو خواهد کرد.