بازگشت آلاینده ها به آسمان شهرهای صنعتی و پرجمعیت

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: از فردا تا روز سه‌شنبه جوی پایدار در بیشتر نقاط کشور حاکم خواهد بود که زمینه ساز افزایش آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می شود.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: از روز دوشنبه شاهد افزایش ۴تا ۶درجه‌ای دمای هوا در بسیاری از نقاط کشور هستیم.

صادق ضیائیان گفت: از فردا تا روز سه‌شنبه جوی پایدار در بیشتر نقاط کشور حاکم خواهد بود که زمینه ساز افزایش آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از روز دوشنبه تا پایان هفته افزایش نسبی دما بین ۴تا ۶ درجه پیش بینی می شود که این شرایط در شمال غرب و غرب کشور هم وجود دارد.

طبق پیش بینی سازمان هواشناسی امروز در نیمه شرقی، نیمه غربی و نواحی مرکزی کشور کاهش محسوس دما بین ۵ تا ۱۲ درجه رخ داده و اعلام شده بود که ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته آینده ادامه دارد.

امروز سردترین روز در چندسال اخیر رقم خورد. به طوری که طبق اعلام سازمان هواشناسی شهر ورزقان در استان آذربایجان شرقی با دما ۲۴ درجه زیر صفر به عنوان سردترین شهر به ثبت رسید. ارتفاع برف در شهرهایی مانند اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی به یک متر نیز می رسد.

این بارش ها در برخی از مرزها اختلال در رفت و آمد ایجاد کرده و سیل بارندگی باران ها در جنوب کشور نیز سیل و تخریب منازل را به دنبال داشته است.