کل 9388 امروز 0
 • تاریخ : سه شنبه - ۱۸ - بهمن - ۱۴۰۱
 • برابر با : Tuesday - 7 - February - 2023
 • ساعت :

  تعیین کف و سقف حقوق کارمندان و بازنشستگان

  کمیسیون تلفیق، حداقل میزان حقوق کارمندان و بازنشستگان را تعیین کرد. مقرر شد تا کف حقوق کارکنان ۵ میلیون و ۶۰۰هزارتومان شود.
  کمیسیون تلفیق، حداقل میزان حقوق کارمندان و بازنشستگان را تعیین کرد. مقررشد تا کف حقوق کارکنان ۵میلیون و ۶۰۰هزارتومان شود. دولت درلایحه بودجه ۱۴۰۱ پیش‌بینی کرده بود حقوق کارکنان حداقل ۴میلیون و ۵۰۰هزار تومان شود. بنا به‌ مصوبه‌کمیسیون تلفیق، حقوق‌گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر در تمام دستگاه‌های اجرایی ‌و نیروهای مسلح، کارکنان‌کشوری و لشکری، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و قضات به‌طور متوسط تا۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

  با رای مثبت اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱، کف و سقف حقوق پرداختی بازنشستگان و کارکنان دولت مشخص شد. بنا به مصوبه این کمیسیون و با استناد به اظهارات رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ کف حقوق، دست کم ۲۴ درصد افزایش خواهد یافت. کف‌حقوق کارکنان دولت ۵میلیون‌و۶۰۰هزار تومان و سقف حقوق‌آنها نیز هفت برابر حداقل حقوق پرداختی، تعیین شد.

  کمیسیون تلفیق مجلس، دیروز به صورت سه‌شیفته بخش هزینه‌ای بودجه را بررسی کرد. در شیفت سوم و شبانه جلسه این کمیسیون قالیباف، ‌‌رئیس مجلس نیز حضور داشت.با استناد به سخنان زارع و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، دولت در لایحه بودجه سال آتی پیشنهاد کرده بود تا کف حقوق کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد اما کمیسیون تلفیق‌‌، رقم پیشنهادی دولت را افزایش داد و به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رساند.

  کف حقوق بازنشستگان ۵ میلیون تومان

  همچنین کمیسیون تلفیق، مصوب کرد تا حداقل حقوق بازنشستگان نیز در سال آینده ۵ میلیون تومان شود. از سوی دیگر به گفته زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق مقرر شد حقوق پرداختی به کارکنانی که بیش از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافت ‌‌ می‌کنند، «حداقل» ۱۰ درصد افزایش پیدا کند.

   

  حذف خانوارهای پردرآمد

  بنا به اطلاعات موجود از کمیسیون تلفیق بودجه سال آتی، تا سه ماه پس از ابلاغ مصوبه اخیر این کمیسیون درباره دهک‌بندی جدید خانوارهای ایرانی، خانوارها‌ی پردرآمد از فهرست پایگاه اطلاعات ایرانیان حذف خواهند شد و فهرست جدید کلیه خانوارها برا‌ی دریافت یارانه معیشتی و نقدی اعلام خواهد شد. با استناد به این قانون؛ وزارت تعاون، ‌‌کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها موظف شدند حداکثر ظرف ۳ ماه پس از ابلاغ قانون بودجه، زیر‌ساخت‌های محتوایی حذف خانوار‌های پردرآمد را تجهیز و تامین کنند.

   

  تبدیل ذخایر ارزی به نرخ ETS

  به گزارش «دنیای اقتصاد»، ‌‌یکی از مصوبات کمیسیون تلفیق روز‌های پیشین اعطای مجوز تبدیل درآمد‌ها‌ی ارزی به ریال توسط کلیه بانک‌های عامل بود. دولت در لایحه پیش‌بینی کرده بود تا این مجوز فقط به بانک ملی داده شود اما مجلس این مجوز را به تمام بانک‌ها داد. تا پیش از این بانک مرکزی مسوول تبدیل درآمد ارزی به ریال بود.بنا به اطلاعات موجود، منابع ارزی مندرج در تبصره ۱۴ بودجه سال آینده باید بلافاصله توسط شرکت‌های تابع وزارت نفت به حساب ارزی افتتاح شده توسط خزانه‌داری کل کشور نزد بانک مرکزی واریز، سپس در سامانه ETS ثبت و به حساب ریالی سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز شود.

   

  افزایش ۷۷ همتی بودجه یارانه‌ها

  همچنین کمیسیون تلفیق با افزایش ۷۷ همتی (هزار میلیارد تومان) منابع هدفمندی یارانه‌ها که در تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال آتی از سوی دولت پیش‌بینی شده بود منابع مالی را برای اجرا‌ی هدفمندی یارانه‌ها افزایش داد با استناد به اطلاعات موجود، مبلغ ۴۷۰ همت برا‌ی اجرای تبصره ۱۴ پیش‌بینی شده بود که کمیسیون تلفیق این رقم را به ۵۴۷ همت افزایش دادبنا به مصوبه کمیسیون تلفیق، جزئیات منابع هدفمندی یارانه‌ها نیز تغییر کرد.به گفته زارع، ۷۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از درآمد حاصل از فروش داخلی فرآورده‌های نفتی به یارانه‌دهی اختصاص می‌یابد، همچنین سایر منابع یارانه‌ها نیز شامل دریافت ۲۰۷ هزار میلیارد تومان از محل صادرات فرآورده‌های نفتی و دریافت ۸۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان ا‌ز محل فروش داخلی گاز طبیعی است.  با استناد به اطلاعات موجود از تبصره ۱۴ لایحه بودجه که در کمیسیون تلفیق مصوب شد مبلغ ۷ هزار میلیارد تومان ا‌ز محل صادرات LPG و پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای تامین یارانه‌ها در نظر گرفته شده است.همچنین ۲۶ هزار میلیارد تومان از محل فروش داخلی و صادرات اتان، LPG، گوگرد و ۲۶ هزار میلیارد تومان نیز از محل آورده شرکت ملی گاز برا‌ی یارانه‌ها تخصیص داده شد. از سوی دیگر مصوب شد تا ۹۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان منابع حاصل از اصلاح نرخ گاز سوخت پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها و صنایع پایین‌دستی مجتمع‌های احیای فولاد و مصارف مربوط به آب، برق، اکسیژن، معوقات و مازاد درآمد آنها تا ۵۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای هدفمندی یارانه‌ها تخصیص یابد. زارع تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی از طریق شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید، سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت بازآفرینی شهری ایران مجاز شد تا سقف ۲۳ هزار میلیارد تومان از محل منابع داخلی یا تهاتر اراضی و املاک متعلق به شرکت‌های فوق را به قیمت کارشناسی یا فروش از طریق مزایده مشروط به حذف کاربری از طریق صندوق ملی مسکن برای آماده‌سازی، محوطه‌سازی و تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر هزینه کند.

  نوشته های مشابه

  با حضور مسئولان و نمایندگان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی محقق شد؛ صدور سفته الکترونیک ۱۰۰ درصد آنلاین در بانک گردشگری
  3 - دی - 1401

  با حضور مسئولان و نمایندگان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی محقق شد؛ صدور سفته الکترونیک ۱۰۰ درصد آنلاین در بانک گردشگری

  در حاشیه کنفرانس تحول دیجیتال، بانک و بیمه که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، پروژه صدور سفته الکترونیک بانک گردشگری  که مجوز صدور خود را دریافت کرده، ارائه شد.

  21 - آذر - 1401
  بسته خدمات و مشوق‌های بانک گردشگری؛

  پرداخت تسهیلات تا ۱۰ میلیارد ریال به صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط

   بانــک گردشگری بــا هــدف کمک بــه صاحبان کســب و کار کوچک و متوسط که نسبت به نصب پایانه‌های فروش(POS) یا دستگاه متصل بــه حساب بانک گردشگری اقـدام کرده‌اند، بسته خدمات و مشوق‌ها از جمله پرداخت تا 10 میلیارد ریال تسهیلات درنظر گرفته است.

  تقدیر از شرکت های ماهان سیرجان و فولاد بافت در ششمین دوره ممیزی عملکرد HSE ایمیدرو
  16 - آذر - 1401

  تقدیر از شرکت های ماهان سیرجان و فولاد بافت در ششمین دوره ممیزی عملکرد HSE ایمیدرو

  شرکت های توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان و احیا استیل فولاد بافت در همایش ششمین دوره ممیزی عملکرد ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) ایمیدرو تقدیر شدند.به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، در همایش ششمین دوره ممیزی عملکرد HSE مدیران واحدهای تابعه ایمیدرو، شرکت های ماهان سیرجان ( بهره بردار معدن شماره […]

  بانک گردشگری به خریداران کالای ایرانی تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کند
  28 - آبان - 1401

  بانک گردشگری به خریداران کالای ایرانی تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کند

  به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، حسین رحمتی قائم مقام و عضو هیات مدیره بانک گردشگری و مدیران گروه جهاد کالا با هدف حمایت از تولیدات داخلی تفاهم نامه همکاری امضا شد.

  ارسال دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  برو بالا