رئیس مجلس: رأی گیری از وزرای پیشنهادی محرمانه انجام می‌شود

رئیس مجلس گفت: بر اساس آیین نامه داخلی رای گیری در روز رای گیری هم کاملاً به صورت محرمانه انجام می‌شود.

به گزارش مهر، عزت‌الله اکبری تالارپشتی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، اظهار داشت: رئیس جمهور درباره صلاحیت وزرا با روسای کمیسیون‌ها مشورتی نداشت.

 

وی بیان کرد: زمانی که وزرا معرفی می‌شوند، مجلس باید ۴ سال به عنوان ناظر بر اعمال آنها نظارت کند. ما باید مقداری جدی تر با مسائل برخورد کنیم.

 

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم که پیش از رأی‌گیری در روز چهارشنبه، یک ساعت جلسه غیرعلنی داشته باشیم تا مشخص شود چه مراحلی در این مدت طی شده است و آیا رئیس جمهور با هیئت رئیسه مجلس مشورت و نظر مجلس را اخذ کرده است یا خیر.

 

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، گفت: نمی‌توان جلسات رأی اعتماد در مجلس شورای اسلامی را به صورت غیرعلنی برگزار کرد و مذاکرات به صورت زنده از رسانه ملی پخش می‌شود.

 

وی افزود: بر اساس آیین نامه داخلی رای گیری در روز رای گیری هم کاملاً به صورت محرمانه انجام می‌شود.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص اینکه درباره وزرا مشورت شده است یا خیر، فارغ از این موضوع باید بگویم قانون اساسی تصمیم نهایی تعیین تکلیف وزرا را بر عهده نمایندگان محترم گذاشته است، در این فرصت بررسی صلاحیت وزرا، نمایندگان بر اساس تکلیف خودشان تصمیم می‌گیرند و اگر نظری دارند و احساس می‌کنند ایرادی وجود دارد می‌توانند با رای خود وظیفه خود را انجام دهند.