زمان اتمام واکسیناسیون دانشگاهیان اعلام شد

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: امیدواریم واکسیناسیون تا نیمه مهرماه و حداکثر تا انتهای مهرماه به انتها برسد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت جزئیات بازگشایی دانشگاه‌ها را اعلام کرد.

به گزارش وزارت بهداشت،‌ علی اکبر حقدوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت در ارتباط با بازگشایی دانشگاه‌ها و برنامه واکسیناسیون دانشجویان گفت: با تمهیداتی که از قبل اندیشیده شده بود و هماهنگی که بین وزارت علوم، دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت انجام شد، واکسیناسیون دانشجویان و اساتید در شهریور ماه انجام و شروع شده است.

وی افزود: اکنون اکیپ‌هایی در دانشگاه‌های علوم پزشکی و غیر علوم پزشکی مستقر هستند که مسئولیت تزریق واکسن را برعهده دارند. تقریبا می‌شود گفت دو سوم دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور واکسن زده‌اند. به این دلیل که بسیاری از دانشجویان ما در محیط‌های بیمارستانی و آزمایشگاه‌ها فعال بودند، واکسیناسیون این دانشجویان و اساتید مربوطه‌شان از قبل انجام شده بود.

حقدوست گفت: واکیسناسیون یک سوم باقی مانده دانشجویان و همچنین عمده دانشجویان سایر دانشگاه‌ها با یک زمان‌بندی شروع شده است. قرار بر این بود که تا نیمه‌ آبان تمام واکسیناسیون به انتها برسد اما با دسترس بودن واکسن و حمایت ستاد کرونا انشالله این مساله تسریع خواهد شد و امیدواریم واکسیناسیون تا نیمه مهرماه و حداکثر تا انتهای مهرماه به انتها برسد.