فراز ایران زمین در قلب ایران رونمایی می‌شود

بانک ایران زمین در نظر دارد مراسم رونمایی از سامانه فراز را در قلب ایران انجام دهد.

بانک ایران زمین در نظر دارد مراسم رونمایی از سامانه فراز را در قلب ایران انجام دهد.

همانگونه که مدیرعامل بانک ایران زمین در سالگرد تاسیس این بانک نوید آغاز به کار بانکداری دیجیتال بانک ایران زمین و رونمایی سراسری از سامانه فراز را در سال ۱۴۰۰ داده بود، اکنون این سامانه قرار است بطور رسمی در میدان مارکار یزد رونمایی شود.

 

بانک ایران زمین در همین راستا در صفحه اینستاگرامی خود اعلام کرد که قرار است این رویداد در قلب ایران رقم بخورد.

بر اساس این گزارش، از لحاظ مختصات جغرافیایی، شهر یزد و میدان مارکار (دقیقا محلی که ساعت مارکار در آن واقع شده)، نقطه وسط ایران است.

براساس اعلام پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین، پلتفرم فراز اولین نمونه کامل بانکداری دیجیتال در کشور است که قرار است در بستر آن خدمات بانکی به طور کامل توسط بانک ایران‌زمین دیجیتالی و ساده‌سازی شود.
این گزارش حاکی است نسخه آزمایشی فراز از سال گذشته با عنوان نخستین پلتفرم دیجیتال بانک ایران زمین رونمایی شد.اما این بانک بر آن بود که نسخه رسمی این پلتفرم را در دسترس همه مشتریانش قرار دهد تا به گفته مدیران آن انقلابی دیگر پس از بانکداری الکترونیک در صنعت بانکداری کشور بیافریند

شایان ذکر است که این رونمایی در میدار مارکار به آدرس، یزد، تقاطع بلوار بسیج و خیابان آیت الله کاشانی، میدان مارکار برگزار می‌شود.

گفتنی است، ساعت فردوسی که به خاطر نام بانی آن پشوتن‌جی دوسابایی مارکار به ساعت مارکار مشهور است، ساعت عمومی و بزرگی است که در میدان مارکار یزد قرار دارد.

سال ۱۳۱۳ شهرداری شهر یزد تصمیم به ساخت بنایی به رسم یاد بود از ابوالقاسم فردوسی گرفت. در ابتدا این بنا در میدان پهلوی شهر یزد تأسیس شد. اما پس از مدت کوتاهی با محل قرارگیری آن مخالفت شد و در پی آن تصمیم به تخریب آن گرفتند. سرانجام در سال ۱۳۱۵ مکان ساخت ساعت فردوسی تعیین شد، و آن را در میدان مارکار شهر یزد بنا نهادند. در تاریخ ۴ آبان ۱۳۲۱ ساخت ساعت فردوسی (مارکار) به پایان رسید.