جان کربی، سخنگوی پنتاگون:

فعالیت‌های تهدیدآمیز ایران در منطقه را دنبال می‌کنیم

سخنگوی پنتاگون در پاسخ به پرسشی درباره حمله به نفت‌کش «مرسر استریت» بار دیگر بدون ارائه هیچ‌گونه سندی، ایران را عامل حمله به این نفت‌کش خواند و گفت که با نگرانی زیاد، فعالیت‌های تهدیدآمیز ایران در منطقه که مبتنی بر تخاصم است را دنبال می‌کنیم.
به گزارش ایلنا، «جان کربی» سخنگوی پنتاگون با تکرار برخی ادعاها درباره سیاست‌های منطقه‌ای ایران، گفت که واشنگتن از تهران می‌خواهد «حمایت از شبکه تروریستی» را متوقف کند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره حمله به نفت‌کش «مرسر استریت» بار دیگر بدون ارائه هیچ‌گونه سندی، ایران را عامل حمله به این نفت‌کش خواند و گفت که با نگرانی زیاد، فعالیت‌های تهدیدآمیز ایران در منطقه که مبتنی بر تخاصم است را دنبال می‌کنیم.

 

کربی در پاسخ به پرسشی در خصوص این‌که آیا پنتاگون هم بخشی از پاسخ مشترکی خواهد بود که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در خصوص حمله به نفت‌کش مرسر استریت به آن اشاره کرده است، گفت: «هیچ‌گاه در مورد فعالیت‌ احتمالی نیروی نظامی آمریکا چیزی نمی‌گویم، اما معتقدم که مسأله‌ای که بلینکن به آن اشاره کرده است، به طور کل تلاشی مشترک بود تا به طور مؤثرتری با تهدیدهای مستمر ناشی از ایران، مقابله شود.