فیس‌بوک بازگشت کارمندان به دفاتر را به تاخیر انداخت

شرکت فیس بوک برنامه بازگشت کارمندان به دفاتر را به دلیل اوج گیری دوباره شیوع بیماری کووید ۱۹ به تاخیر انداخت و به کارمندان آمریکایی خود اعلام کرد نیازی نیست تا ژانویه سال ۲۰۲۲ به محل کار برگردند.

به گزارش ایسنا، شرکت فیس بوک برنامه بازگشت کارمندان به دفاتر را به دلیل اوج گیری دوباره شیوع بیماری کووید ۱۹ به تاخیر انداخت و به کارمندان آمریکایی خود اعلام کرد نیازی نیست تا ژانویه سال ۲۰۲۲ به محل کار برگردند.

تریسی کلایتون – سخنگوی فیس بوک – در بیانیه ای اعلام کرد با این توجه به آمار اخیری که رشد موارد ابتلا به کووید ۱۹ که مربوط به شیوع نوع دلتاست را نشان می دهد، تیم‌های ما در آمریکا لزومی نخواهد داشت تا ژانویه سال ۲۰۲۲ به محل کار برگردند. انتظار داریم این وضعیت مشابه در چند کشور دیگر هم علاوه بر آمریکا وجود داشته باشد. ما همچنان به رصد وضعیت ادامه داده و با کارشناسان برای تضمین این که سلامتی همه در بازگشت به محل کار در اولویت قرار دارد، همکاری می کنیم.

فیس بوک در ابتدا اعلام کرده بود انتظار دارد تا سپتامبر دفاتر آمریکایی این شرکت با حدود ۵۰ درصد ظرفیت، بازگشایی شوند و سپس تا اکتبر همه کارمندان به محل کار برگردند.

این شرکت اعلام کرد: واکسیناسیون کووید و ماسک برای کارمندانی که به دفاتر آمریکایی برمی گردند را الزامی خواهد کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تاخیر برنامه بازگشایی دفاتر فیس بوک مشابه سایر غول‌های فناوری از جمله گوگل و آمازون است. این شرکت‌ها در پی شیوع نوع جدید ویروس کرونا به ارزیابی وضعیت پرداخته اند. افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در میان افراد واکسینه نشده در آمریکا نگرانی‌های جدی را نسبت به تاثیر ویروس دلتا بر رشد اقتصادی این کشور برانگیخته است.