قهرمانی والیبال ایران در فینال بیست و یکمین دوره مسابقات آسیا

تیم ملی والیبال ایران در فینال بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا حریف خود را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد.

تیم ملی والیبال ایران در فینال بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا از ساعت ۱۳:۳۰ امروز یکشنبه در شهر چیبا به مصاف ژاپن رفت و حریف خود را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد و از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد.

جواد کریمی، صابر کاظمی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، امیرحسین توخته، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت پور (لیبرو)، بازیکنان تیم  ملی ایران به انتخاب بهروز عطایی برای شروع بازی حساس و انتقامی فینال مقابل ژاپن بودند. برای تیم ملی ایران که همه بزرگانش در المپیک و لیگ ملت‌ها به ژاپن باخته بود، پیروزی در این بازی، فراتر از قهرمانی آسیا بود.

ایران، ست نخست را با تسلط و برتری آغاز کرد ولی بازیکنان ژاپن با قدرت توپ‌گیری و استفاده از اشتباهات بازیکنان ایران، بازی را به تساوی کشاندند ولی در نهایت نتیجه این ست، ۲۷ بر ۲۵ برای ایران بود.

ست دوم، فرصتی برای نمایش دفاع روی تور ایران و توپ‌گیری پر تلاش ژاپنی‌ها بود. همکاری مدافعان روی تور و اسپکرهای تیم ایران در این ست، منتج به ثبت نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود شاگردان عطایی شد.

در ست سوم نیز بازی پایاپای پیش رفت و در نهایت شاگردان عطایی با نتیجه ۳۱ بر ۲۹ به برتری رسیدند.

نتایج کامل روز پایانی مسابقات:

فینال:  ژاپن صفر – ایران ۳
رده‌بندی: چین‌تایپه صفر – چین ۳
رتبه پنجم و ششم: قطر ۳ – استرالیا صفر
رتبه هفتم و هشتم: کره‌جنوبی صفر – پاکستان ۳
رتبه نهم و دهم: بحرین ۲ – هند ۳
رتبه یازدهم و دوازدهم: قزاقستان ۳ – عربستان‌ صفر
رتبه سیزدهم و چهاردهم: هنگ‌کنگ صفر – ازبکستان ۳
رتبه پانزدهم و شانزدهم: کویت یک – تایلند ۳

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی ایران بلافاصله بعد از این مسابقات راهی، ایتالیا خواهد شد تا هدایت تیم  جوانان ایران در مسابقات مردان زیر ۲۱ سال جهان را بر عهده بگیرد.