از سوی مجلس سنای آمریکا؛

لایحه مالیات بر رمز ارزها توسط سنا تصویب شد

مجلس سنای آمریکا، لایحه زیرساختی ۱.۲ تریلیون دلاری را با الزام به ارائه گزارش‌های مالیاتی برای فعالان حوزه رمز ارزها تصویب کرد.
به گزارش روزنامه اینترنتی فراز، مجلس سنای آمریکا، لایحه زیرساختی ۱.۲ تریلیون دلاری را با الزام به ارائه گزارش‌های مالیاتی برای فعالان حوزه رمز ارزها تصویب کرد.

سناتور تد کروز هشدار داده که این لایحه غیر قابل اجراست. او همچنین گفت که تصویب قوانین جدید برای رمز ارزها یک اشتباه غم‌انگیز خواهد بود. سنای آمریکا با ۶۹ رای موافق و ۳۰ رای مخالف، لایحه ۱.۲ تریلیون دلاری دو حزبی را در جلسه روز سه‌شنبه بدون در نظر گرفتن اصلاحیه ارائه شده، تصویب کرد. بسیاری از مردم نگرانی‌های خود را در مورد قوانین تدارک دیده شده در این لایحه پیرامون رمز ارزها اعلام کرده بودند. سناتور پت تومی نیز از ایالت پنسیلوانیا این لایحه را غیر قابل اجرا توصیف کرده بود. پیش از تصویب این لایحه دو اصلاحیه برای آن ارائه شد که با مخالفت برخی سناتورها این اصلاحیه‌ها رد شدند.

روز دوشنبه سناتورهای حامی این دو اصلاحیه با وزارت خزانه‌داری به توافق رسیدند و سازشی در مورد معاف کردن برخی از فعالان این حوزه بوجود آمده بود. سنا بعدازظهر روز دوشنبه به این اصلاحیه با اکثریت آرا رای داد اما برای الحاق به لایحه اصلی نیاز بود تا تمام نمایندگان به اتفاق آرا آن را تایید کنند که این اتفاق نیفتاد. سناتور ریچارد شلبی از ایالت آلاباما پس از اینکه نتوانست حمایت دیگر نمایندگان را برای تخصیص بودجه بیشتر به امور دفاعی ونظامی از محل مالیات‌های دریافتی رمز ارزها جلب کند، این اصللاحیه را رد کرد.

‎سناتور تد کروز روز سه شنبه در توییتی نوشت: در این لایحه زیرساختی بخشی وجود دارد که برای از بین‌بردن صنعت رمز ارز در ایالات متحده طراحی شده است، این یک اشتباه غم‌انگیز است. سناتور مایک لی از ایالت یوتا سه‌شنبه در جلسه سنا هشدار داد اگر این لایحه تصویب شود، اثری منفی بر این حوزه خواهد داشت. اوگفت: اگر ما این استراتژی اثبات‌نشده، آزمایش‌نشده و ناشناخته را اتخاذ کنیم، مکان‌هایی خارج از ایالات متحده از قوانین ما سو استفاده خواهند کرد و مزایای بسیاری نصیب‌شان خواهد شد که ما از آنها بی‌بهره می‌مانیم. آنچه در آینده خواهیم دید پرواز نوآوری وسرمایه‌گذاری مرتبط با آن به خارج از خاک ایالات متحده آمریکا و به سمت دیگر نقاط جهان خواهد بود.

بسیاری از فعالین حوزه رمز ارزها نیز با تصویب این لایحه مخالف هستند. از جمله این افراد می‌توان به مدیرعامل کوین بیس، برایان آرمسترانگ اشاره کرد. او در یادداشتی نوشت:با تصویب این لایحه ما شاهد این خواهیم بود که توسعه فناوری بلاکچین به خارج از خاک آمریکا و به کشورهایی مانند چین خواهد رفتکه هم‌اکنون هم در این زمینه بسیار مشتاق هستند. ایلان ماسک مدیرعامل تسلا هم مخاالفت خود را با این موضوع اعلام کرد و گفت:تصویب قوانین شتاب‌زده باعث ایجاد بحران می‌شوند.

مشکل اصلی که در این لایحه وجود دارد در مورد تعریف عبارت کارگزار است که باید گزارش درآمدهای خود را به سازمان مالیاتی آمریکا(IRS) اعلام کند. به طور کلی کارگزار می‌تواند شامل توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، اعتبارسنج‌های تراکنش‌ها و کلیه نودها در شبکه باشد که تاکنون اطلاعات مورد نیاز سازمان مالیاتی آمریکا را ارائه نمی‌داده‌اند.

 

‎خبرنگار NBC، جیک شرمن در روز سه‌شنبه گزارش داد:سناتور شلبی به ما گفت که در واقع فقط به دنبال تغییر اصلاحیه بوده است اما متاسفانه به آسانی باعث متوقف شدن آن شد چرا کهنمی‌خواست اصلاحیه‌ای به جز آنچه خودش ارائه داده بود، اعمال شود. این لایحه اکنون به مجلس نمایندگان فرستاده شده است که اعضای آن تا ۲۰ سپتامبر در تعطیلات هستند. با وجود عقب‌گرد ایجاد شده،طرفداران رمز ارزها ناامید نشده‌اند. پس از اینکه اصلاحیه در سنا به تصویب نرسید، ۴ نماینده کنگره آمریکا تلاش خود را برای کاهشاثرات مخرب این لایحه آغاز کرده‌اند.

‎نماینده کنگره تام امر نوشت: من به همراه نمایندگان دیگر احزاب از جمله دارن سوتو، دیوید شوایکرت و بیل فاستر، نامه‌ای به تک تک نمایندگان مجلس ارسال کردیم ونگرانی‌های خود را در ارتباط با تامین هزینه لایحه زیرساختی سنا از طریق رمز ارزها، ابراز کردیم. او همچنین اضافه کرد: مجلس نمایندگان باید اصلاحاتی را این باره در نظر بگیرد و کسانی را که در دنیای رمز ارزها معامله انجام نمی‌دهند و مشغول توسعه نرم‌افزاری بلاکچین و استخراج رمز ارز در ایالات متحده هستند، از دادن مالیات معاف کنیم.