نشست های «عاشورا در قاب هنر» دانشگاه سوره برگزار می شود

مجموعه نشست های «عاشورا در قاب هنر» به همت دانشکده هنر دانشگاه سوره از سه شنبه 16 شهریور ماه در قالب هشت نشست به صورت مجازی در سامانه آموزشی این دانشگاه آغاز می شود.

مجموعه نشست های «عاشورا در قاب هنر» به همت دانشکده هنر دانشگاه سوره از سه شنبه ۱۶ شهریور ماه در قالب هشت نشست به صورت مجازی در سامانه آموزشی این دانشگاه آغاز می شود.

این مجموعه نشست ها در راستای نیل به ماموریت سازمانی دانشگاه سوره و تحلیل علمی ابعاد وسیع واقعه عاشورا در هنر با سخنرانی نصرت اله تابش با موضوع «واقعه عاشورا و تراژدی مدرن» ساعت ۱۸ عصر ۱۶ شهریور ماه آغاز خواهد شد و تا چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه ادامه خواهد داشت. از عناوین سخنرانی ها می توان به «بررسی تطبیقی نمادهای عاشورایی در نقاشی مکتب سقاخانه و نقاشی دهه ی نخست انقلاب اسلامی» (دکتر محمد علی روزبهانی)، «تحلیلِ محتوایی و ساختاریِ فیلم‌نامه‌ی «روزِ واقعه» ، از منظرِ نقشِ دراماتیکِ «قهرمانِ غایب» و الگوی «سفرِ قهرمان»» (دکتر امیررضا نوری پرتو)، «بنیادِ فرهنگِ عاشورایی در نمایشِ ایرانی» (محمدرضا آزاد)، «تحلیل ریشه‌‌شناسانه سنت‌های بومی در نگاره عصر عاشورا» (دکتر مهدی خانکه)، «پوشش و قدسیت در عاشورا» (دکتر طیبه عزت الهی)، «بازتاب مضامین عاشورایی در آثار نگار گری معاصر ایرانی» (دکتر خشایار قاضی زاده) و«مضامین نو در شبیه خوانی» (دکتر محمد حسین ناصر بخت) اشاره کرد.

این سخنرانی ها در حوزه های مختلف هنری برگزار شده و سعی شده است تا طیف های مختلف مطالعاتی دانشگاهی را در حوزه قیام پرشور عاشورا در برگیرد.
علاقمندان می توانندبرای شرکت در این برنامه به صورت آزاد به آدرس https://sibad.soore.ac.ir/v/show/tragedy مراجعه کنید.