جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:

نیازمند حسن نیت در تمامی طرف‌هاى مذاکرات هستیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: در آستانه از سرگیری گفت‌وگوهای برنامه جامع اقدام مشترک در وین در هفته آینده، گفت‌وگوی تلفنی مهمی با امیرعبداللهیان داشتم.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شامگاه شنبه تلفنی با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران گفت‌وگو کرد.

بورل در پیامی در توییتر با اشاره به این تماس تلفنی نوشت: «در آستانه از سرگیری گفت‌وگوهای برنامه جامع اقدام مشترک در وین در هفته آینده، گفت‌وگوی تلفنی مهمی با امیرعبداللهیان داشتم».

وی ادامه داد: «برای پایان سریع مذاکرات و بازگشت به اجرای کامل برجام به تلاش‌هایی با حسن نیت از سوی تمامی طرف‌ها و روحیه سازش نیازمندیم».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده ارشد مذاکرات وین، امشب (شنبه) ۱۶ بهمن ماه در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص روند مذاکرات جاری وین گفتگو و تبادل نظر کرد.

بورل در این گفتگو با ذکر این نکته که هم اکنون مذاکرات در برهه زمانی مهمی قرار دارد، اظهار داشت: انتظار این است همه طرفها با یک دستورکار مشخص و در راستای رسیدن به توافق به وین بیایند و آماده اتخاذ تصمیم های سیاسی باشند.

امیرعبداللهیان نیز در این‌گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از تلاشهای «جوزپ بورل»، انریکه مورا (معاون بورل) و اتحادیه اروپا در جهت هماهنگ کردن مذاکرات عنوان کرد: از زمان گفتگوی پیشین برخی تحولات مثبت در مذاکرات رخ داده است، اما هنوز انتظارات ما را برآورده نمی کند.