همه مرزهای زمینی با عراق برای مسافران بسته است

سخنگوی گمرک گفت: همه مرزهای زمینی با عراق برای مسافران بسته است و امکان تردد مسافران و زوار وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک اظهار داشت: همه مرزهای زمینی با عراق برای مسافران بسته است و امکان تردد مسافران و زوار وجود ندارد.

وی افزود: مرزهای تجاری کشور با عراق برای تردد کامیون های حامل کالا، فعال بوده اما برای تردد مسافر مرزها بسته است.

لطیفی توضیح داد: از زمان آغاز فراگیری کووید ۱۹ ممنوعیت برای تردد مسافر با عراق ایجاد شده و صرفا برای افراد دارای مجوز یا ویزای خاص مانند تجار، طلاب، دیپلمات ها، مهندسان و کارگران شاغل در عراق امکان تردد فراهم شده بود، بنابراین امکان تردد برای مسافران و زوار از مسیر زمینی فعلا فراهم نیست و در هنگام مراجعه به مرز  بازگردانده می شوند.

 

سخنگوی گمرک گفت: در مرز پرویزخان استان کرمانشاه با تصمیم مقامات استانی،  از امروز تا اطلاع ثانوی افرادی هم  که دارای مجوز تردد هستند  ترددشان ممنوع است پس از هموطنان  درخواست می شود حتی افراد دارای مجوز  به این  مرز مراجعه نکنند.

 

وی افزود: همه مرزهای تجاری کشور با عراق در روزهای آتی  باز است و تبادل کالای تجاری صورت می گیرد و فقط در مرز مهران استان ایلام روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی مرز تجاری تعطیل می شود.

 

لطیفی در خصوص دلیل  اعلام محدودیت در مرز پرویزخان گفت: متاسفانه در روزهای گذشته برخی از هموطنان با اخذ مجوز برای سفر به اقلیم کردستان عراق،  قصد ورود غیر قانونی به بخش های عربی عراق  برای شرکت در مراسم تاسوعا و عاشورا درکربلای معلی را  داشتند که به دلیل ورود غیر قانونی دچار مشکلاتی در این کشور شدند، که نهایتا با تصمیم شورای تامین تا اطلاع ثانوی افراد دارای مجوز نمی توانند از این مرز به سمت اقلیم کردستان بروند.