هواوی، صدرنشین بازار تلفن هوشمند می شود

رییس هیات مدیره هواوی گفت: هواوی همچنان به حضور در عرصه تلفنهای همراه ادامه می دهد و با پیشرفتهای مداوم در تولید تراشه، دوباره به برتری در این حوزه باخواهد گشت.
به گزارش ایسنا، رییس هیات مدیره هواوی اعلام کرد اگرچه تحریمهای آمریکا کسب و کار تلفن هوشمند این شرکت را فلج کرد اما ما تسلیم نمی شویم و قصد داریم دوباره به صدر این بخش برگردیم.
دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۹ هواوی را متهم کرد تهدیدی برای امنیت ملی این کشور است و این شرکت چینی را در لیست سیاه اقتصادی قرار داد و دسترسی به فناوری آمریکایی را برای این شرکت ممنوع کرد. در نتیجه این محدودیتها، توانایی این شرکت برای طراحی تراشه های خود و برون سپاری قطعات از فروشندگان آمریکایی را به شدت محدود کرد.

 

گوئو پینگ، رییس هیات مدیره هواوی در پرسش و پاسخی با کارکنان این شرکت که توسط رویترز مشاهده شد، گفته است: همه می دانیم که تراشه های تلفن به فناوری پیشرفته در یک اندازه کوچک با مصرف برق اندک نیاز دارند. هواوی می تواند این فناوری را طراحی کند اما هیچ کس نمی تواند به ما در انجام چنین کاری کمک کند. ما گیر افتاده ایم. با این حال مشکلات مذکور قابل حل هستند. هواوی همچنان به حضور در عرصه تلفنهای همراه ادامه می دهد و با پیشرفتهای مداوم در تولید تراشه، دوباره به برتری در این حوزه باخواهد گشت.

 

هواوی برای مدت کوتاهی بزرگترین فروشنده تلفن هوشمند جهان شد اما طبق گزارش شرکت تحقیقاتی Canalys، در سه ماهه گذشته برای نخستین بار در بیش از هفت سال گذشته، از جمع پنج فروشنده بزرگ تلفن همراه چین حذف شد.

 

در نوامبر هواوی برند ارزان قیمت Honor را فروخت تا به این کسب و کار را زنده نگه دارد.

 

بر اساس گزارش رویترز، درآمد هواوی در نیمه اول سال میلادی جاری ۲۹ درصد سقوط کرد که بزرگترین کاهش درآمد تاکنون بود و درآمدش در گروه کسب و کار مصرفی که شامل تلفنهای هوشمند بود، ۴۷ درصد کاهش یافت و به ۱۳۵.۷ میلیارد یوان (۲۱ میلیارد دلار) رسید.