وضعیت آب و هوا، امروز ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ / افزایش سرعت باد در جنوب تهران

امروز (15 شهریورماه) در بخش‌هایی از جنوب سمنان، جنوب تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی، اصفهان، ایلام و خوزستان در ساعات بعد از ظهر افزایش سرعت باد گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد، در پاره‌ای نقاط احتمال گرد و خاک وجود دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امروز استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده باران خواهند داشت.

امروز استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده خواهند داشت، همچنین طی سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، شمال و غرب هرمزگان، جنوب فارس افزایش ابر رگبار پراکنده و رعد و برق گاهی با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

از روز سه‌شنبه با شمالی شدن، جریانات برروی دریای خزر، بارش‌ها در سواحل تقویت شده و تا روز جمعه در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، دامنه‌های شمالی البرز، شمال آذربایجان شرقی و خراسان شمالی، کاهش دما، بارش باران گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید به تناوب ادامه خواهد داشت، طی این مدت دریای خزر نیز مواج و طوفانی است.

شدت بارندگی روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه در گیلان و غرب مازندران خواهد بود.

امروز در بخش‌هایی از جنوب سمنان، جنوب تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی، اصفهان، ایلام و خوزستان در ساعات بعد از ظهر افزایش سرعت باد گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد، در پاره‌ای نقاط احتمال گرد و خاک وجود دارد.

همچنین امروز در نوار شرقی کشور، به ویژه در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد.

از روز سه‌شنبه تا جمعه در شمال و شرق کشور و از روز چهارشنبه تا جمعه در جنوب شرق و جنوب غرب کشور وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.