رضا کرمی‌محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران اعلام کرد:

وقوع احتمالی زمین‌لرزه با شدت بالاتر در تهران / شهروندان آمادگی نسبی داشته باشند

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به وقوع زمین‌لرزه 3.9 ریشتری در بومهن گفت: احتمال وقوع زمین‌لرزه با شدت بالاتر وجود دارد.

به گزارش فارس، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به وقوع زمین‌لرزه ۳٫۹ ریشتری در بومهن گفت: احتمال وقوع زمین‌لرزه با شدت بالاتر وجود دارد.

رضا کرمی‌محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره وقوع زمین‌لرزه ۳٫۹ ریشتری امروز در پایتخت اظهار داشت: این زمین‌لرزه در عمق ۸ کیلومتری زمین و حوالی بومهن تهران به وقوع پیوسته است.

وی افزود: زمین‌لرزه‌هایی با قدرت ۲ تا ۳ ریشتری و حتی نزدیک به ۴ ریشتر سالانه ۲ تا ۳ بار در تهران و حوالی آن به وقوع می‌پیوندد واین موضوع حکایت از این دارد که همه شهروندان باید آمادگی نسبی داشته باشند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه زمین‌لرزه به وقوع پیوسته ۳٫۹ ریشتری احتمال دارد پیش‌لرزه باشد گفت: اینکه زمین‌لرزه با شدت بالاتری به وقوع بپیوندد موضوع عجیب و غریبی نیست.

وی با تأکید بر اینکه همیشه در تهران به دلیل گسل‌های فراوان احتمال وقوع زمین‌لرزه بزرگ وجود داشته است گفت: اینکه زمین‌لرزه‌ای با شدت بیشتر به وقوع بپیوندد در حال حاضر قابل پیش‌بینی نیست.

محمدی خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست داریم به بیرون از منزل نروند و فقط در منازل خود نقاط امن را در صورت وقوع زمین‌لرزه احتمالی بشناسند و آمادگی داشته باشند.