کاهش کیفیت هوای پایتخت تا ۱۲ بهمن‌ماه

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد از پایداری نسبی هوا ، گاهی سکون جو و کاهش کیفیت هوای تهران تا سه‌شنبه (12 بهمن ماه) خبر داد.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد از پایداری نسبی هوا ، گاهی سکون جو و کاهش کیفیت هوای تهران تا سه‌شنبه (۱۲ بهمن ماه) خبر داد.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بعد از ظهر شنبه (۹ بهمن‌ماه) به دلیل پایداری نسبی هوا و گاهی سکون جو، عدم وزش باد قابل ملاحظه، افزایش آلاینده‌های جوی به‌ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون، احتمال انباشت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در نواحی پرتردد و صنعتی تهران تا سه‌شنبه(۱۲ بهمن‌ماه)دور از انتظار نیست.

بر اثر این مخاطره انباشت تدریجی آلاینده‌ها، افزایش تدریجی شاخص‌های آلودگی جو و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک، در بعضی ساعت‌ها کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

به توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی، اجتناب از حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری های قلبی و ریوی و اجتناب از رفت و آمدهای غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال باید در دستور کار قرار گیرد.

شایان ذکر است در ساعت‌های میانه روز، روند افزایش آلاینده‌ها گاهی متوقف و یا کاهشی خواهد شد.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند