گران‌ترین خودرو‌های جهان در سال ۲۰۲۲

گران‌ترین خودرو‌های جهان چیزی فراتر از یک وسیله حمل و نقل هستند و کسانی که کلکسیون خودرو دارند، حاضرند مبالغ نجومی را برای این خودرو‌ها خرج کنند، زیرا از نظر آن‌ها این خودرو‌ها آثار هنری هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در این گزارش گرانترین اتومبیل‌های سال ۲۰۲۲ را به شما معرفی می‌کنیم.

 

گران‌ترین خودرو‌های جهان چیزی فراتر از یک وسیله حمل و نقل هستند و کسانی که کلکسیون خودرو دارند، حاضرند مبالغ نجومی را برای این خودرو‌ها خرج کنند، زیرا از نظر آن‌ها این خودرو‌ها آثار هنری هستند.

 

بر اساس گزارش legit، فهرست گران‌ترین خودرو‌های جهان پر از مدل‌هایی است که نسخه‌های محدودی دارند. این خودرو‌ها بیشتر از آنکه در جاده‌ها باشند، در نمایشگاه ها نگه داشته می‌شوند. یکی دیگر از دلایلی که این خودرو‌ها در نمایشگاه‌ها وجود دارند ظاهر لوکس آن‌ها است زیرا افراد زیادی با دیدن آن‌ها شگفت زده می شوند.

 

برخی از خودرو‌های جهان به دلیل برند، فاصله گرفتن از استاندارد‌های معمول، طراحی و کیفیت ساخت بسیار گران هستند. در ادامه فهرستی از این خودرو‌ها را مشاهده می‌کنید.

۱۰) Bugatti Chiron Super Sport +۳۰۰ – چهار میلیون دلار

بوگاتی شیرون

بوگاتی شیرون +Super Sport ۳۰۰ دهمین خودروی گران قیمت جهان است. یوگاتی اولین خودروسازی بود که اتومبیلش در پیستی در آلمان از سرعت ۳۰۰ مایل در ساعت عبور کرد. خودرویی که به سرعت ۳۰۴ مایل در ساعت رسید، نسخه ارتقا یافته بوگاتی شیرون بود. به همین خاطر بوگاتی تصمیم گرفت تعداد محدودی از این خودروی ارتقا یافته را تولید کند. بوگاتی شیرون سوپر اسپورت ۳۰۰+ یک موتور ۸ لیتری W۱۶ با قدرت ۱۵۷۸ اسب بخار را در خود جای داده است. تولید این خودرو تنها به ۳۰ نسخه محدود شد که ارزش هرکدام حدود ۴ میلیون دلار بود.

۹) لامبورگینی وننو رودستر – ۴.۵ میلیون دلار

 لامبورگینی وننو رودستر

لامبورگینی در بازار خودرو‌های سوپر اسپورت بسیار پر طرفدار است. خودروی «وننو رودستر» نیز که عملکرد و کیفیت طراحی خاصی دارد، از این قاعده مستثنی نیست. این خودرو در عرض ۲.۹ ثانیه از سرعت صفر به ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد. از اتومبیل Veneno که در زبان اسپانیایی به معنای «سم» است برای اولین بار تنها سه دستگاه تولید شد. یکی از این سه دستگاه به قیمت ۱۱ میلیون دلار و بیش از دو برابر قیمت اصلی به فروش رسید. از آن زمان شش خودروی دیگر هم ساخته و فروخته شده اند.

۸) کونیگزگ سی‌سی‌ایکس – ۴.۸ میلیون دلار

 کونیگزگ سی‌سی‌ایکس

مانند پاگانی و بسیاری از دیگر از خودروساز ها، کونیگزگ هم مدتی است که به دنبال رکورد سریع‌ترین خودرو رفته است. یکی از بهترین خودرو‌های این شرکت CCXR Trevita نام دارد. فرآیند ساخت این خودرو به قدری دشوار است که شرکت کونیگزگ تنها دو دستگاه از این اتومبیل را تولید کرد. CCXR Trevita یکی از کمیاب‌ترین خودرو‌های این لیست محسوب می‌شود و برای مدتی گران‌ترین خودروی جهان بود.

۷) پاگانی هوایرا ایمولا – ۵.۴ میلیون دلار

پاگانی هوایرا ایمولا

پاگانی هوایرا ایمولا هفتمین خودروی گران قیمت در سال ۲۰۲۲ است. این خودرو در سال ۲۰۱۹ با تولید محدود تنها پنج خودرو معرفی شد. استفاده از یک موتور توسعه یافته باعث شد که خودروی ایمولا از خودروی هوایرا بی سی این شرکت قدرتمندتر شود. پاگانی هوایرا ایمولا، ر زمان عرضه حدود ۵.۴ میلیون دلار ارزش داشت.

۶) بوگاتی دیوو – ۵.۸ میلیون دلار

بوگاتی دیوو

بوگاتی دیوو یک خودروی اسپرت موتور وسط است که توسط شرکت بوگاتی تولید می‌شود. نام این خودرو از یک راننده اتومبیل رانی فرانسوی به نام آلبرت دیوو، گرفته شد. به گفته بوگاتی، «دیوو» چابک‌ترین و پویاترین خودرویی است که این شرکت تا به حال ساخته است. ساخت این خودرو به ۴۰ دستگاه محدود شده بود و قبل از عرضه عمومی به مالکان بوگاتی شیرون پیش فروش آن آغاز شده بود. تمام خودرو‌های بوگاتی دیوو در اولین روز عرضه به قیمت ۵.۸ میلیون دلار به فروش رسیدند.

۵) مرسدس بنز مایباخ اکسلرو – ۸ میلیون دلار

مایباخ اکسلرو

مرسدس بنز مایباخ اکسلرو یکی دیگر از گزینه‌ها در فهرست گران قیمت‌ترین خودرو‌های جهان است. این خودرو که توسط چندین سلبریتی خریداری شده، قیمتی ۸ میلیون دلاری دارد. مایباخ اکسلرو یک خودروی اسپرت چهار نفره با موتور V۱۲ توئین توربو و ظاهری عجیب است و حداکثر سرعت آن ۲۱۳ مایل براورد می‌شود.

۴) بوگاتی چنتو دیه‌چی – ۹ میلیون دلار

بوگاتی چنتو دیه‌چی

واضح است که روی مدل بوگاتی سنتودیسی زمان زیادی صرف شده است این خودرو به مناسبت ۱۱۰ سالگی بوگاتی ئی‌بی۱۱۰، عرضه شد. بوگاتی چنتو دیه‌چی ۲۰ کیلوگرم وزن کمتری نسبت به بوگاتی شیرون دارد و با ارزش ۹ میلیون دلاری چهارمین خودروی گران قیمت جهان محسوب می‌شود.

۳) رولز رویس سوئیپ‌تیل – ۱۳ میلیون دلار

رولز رویس سوئیپ‌تیل

رولز رویس سوئیپ‌تیل با موتور ۶.۷۵ لیتری V۱۲ دارای قدرت ۴۵۳ اسب بخار است. این خودرو به درخواست یک مشتری ناشناس و به صورت دستی ساخته شده است. سوئیپ‌تیل در زمان عرضه گران‌ترین خودروی جهان بود. این خودرو اگرچه دیگر عنوان گرانترین خودروی جهان را یدک نمی‌کشد، اما همچنان منحصر به فرد‌ترین خودرو در جهان محسوب می‌شود، زیرا از این خودرو تنها یک مورد ساخته شده است.

۲) پاگانی زوندا – ۱۷ میلیون دلار

پاگانی زوندا

پاگانی زوندا HP Barchetta، یکی از منحصر به فرد اتومبیل‌های شرکت ایتالیایی پاگانی است. این خودرو دومین وسیله نقلیه گران قیمت جهان در سال ۲۰۲۲ محسوب می‌شود. Pagani Zonda HP Barchetta دارای ویژگی‌های باورنکردنی است. جلوپنجره به طور غیرمعمول کوچکتری دارد و چرخ‌های عقب آن تا حدی با فیبر کربن پوشانده شده است. همچنین بدون سقف است. پاگانی زوندا HP Barchetta قدرتمندترین مدل زوندا است که تاکنون تولید شده است. حداکثر سرعت آن ۲۲۱ مایل در ساعت، حداکثر ۷۸۹ اسب بخار است و ۱۷ میلیون دلار ارزش دارد.

۱) Bugatti La Voiture Noire  – نوزده میلیون دلار

 Bugatti La Voiture Noire

فردیناند پیئش، مالک گروه فولکس واگن تنها مالک بوگاتی La Voiture Noire است که با ارزش ۱۹ میلیون دلاری گران‌ترین اتومبیل جهان است. زیر کاپوت این خودرو یک موتور ۸ لیتری W۱۶ قرار دارد که ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت ایجاد می‌کند و می‌تواند سرعت خودرو را به ۴۵۰ کیلومتر در ساعت برساند. Voiture Noire تمام مشکی است و بدنه و شاسی آن از فیبر کربن ساخته شده است.