گزارش AFC درباره دیدار پرسپولیس با الهلال عربستان

سایت AFC نوشت: دیدار پرسپولیس با الهلال عربستان دو تیم جدال واقعی میان دو وزنه سنگین فوتبال آسیا به شمار می آید. هر دو تیم مطالباتی دارند و به گفته خودشان بزرگترین و بهترین تیم های آسیا با پشتوانه هواداری زیاد هستند.

به گزارش فارس، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز در گزارشی به دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

سایت AFC درباره دیدار پرسپولیس با الهلال عربستان، نوشت: دیدار دو تیم جدال واقعی میان دو وزنه سنگین فوتبال آسیا به شمار می آید. هر دو تیم مطالباتی دارند و به گفته خودشان بزرگترین و بهترین تیم های آسیا با پشتوانه هواداری زیاد هستند.

الهلال در این بازی به دنبال تکرار قهرمانی اش بعد از سال ۲۰۱۹ است. غول ریاض بعد از دو دهه ناامیدی برای قهرمانی در سال ۲۰۱۹ سومین قهرمانی اش را جشن گرفت و می خواهد دوباره این قهرمانی را تکرار کند.

در مقابل پرسپولیس در این رقابت ها بی انگیزه نیست و بعد از دو نایب قهرمانی در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ و شکست مقابل کاشیما آنتلرز ژاپن و اولسان هیوندای کره جنوبی این بار به دنبال کسب اولین قهرمانی تاریخش در آسیا است.

این دو تیم در تقابل با یکدیگر غریبه نیستند و در لیگ قهرمانان آسیا تاکنون ۸ بار به مصاف یکدیگر رفتند. آخرین بازی آنها به سال ۲۰۱۷ برمی گردد. در دو بازی رفت و برگشت الهلال موفق شد با نتیجه بزرگ ۶ بر ۲ پرسپولیس را شکست دهد.